EKOŠOLA

Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med učenci skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše.

Na naši šoli smo se odločili pristopiti k slovenski mreži ekošol z namenom, da tudi mi poskrbimo za čisto okolje in smo na splošno prijazni do narave. Tako smo leta 2009 podpisali ekolistino in dobili zeleno zastavo kot najvišje priznanje oziroma prepoznavni znak, da spadamo v mednarodni program Ekošola. Za ohranjanje zelene zastave pa moramo sodelovati v projektih, akcijah in drugih aktivnostih, ki jih ponuja program Ekošola.

DEJAVNOSTI V ŠOLSKEM LETU 2020/21

Naša šola bo sodelovala pri naslednjih aktivnostih:

• ZBIRANJE ODPADNEGA PAPIRJA IN KARTONA,
  • EKO – PAKET – Eko-paket (odpadna KEMS embalaža),
  • EKOBRANJE ZA EKOŽIVLJENJE,
  • EKOKVIZ OŠ,
  • ODPADKOM DAJEMO NOVO ŽIVLJENJE,
  • LIKOVNI NATEČAJ ZA KREATIVNE IZDELKE,
  • NE ZAVRZI OBLEK, OHRANI PLANET!,
  • MLEKASTIČNO! IZBEREM DOMAČE – Pot mleka od kmetije do kozarca,

– Obeležitev svetovnega dneva mleka

• HRANA NI ZA TJAVENDAN – Zmanjševanje zavržene hrane – Reciklirana kuharija

Zbiranje papirja bo potekalo samo vsak drugi teden v mesecu.

Uspešno šolsko leto 2020/21 vam želita koordinatorki programa Tina Fošnarič in Mateja Simonič.

Ekošola kot način življenja.

Skupno 181 obiskov, današnjih obiskov 1