EKOŠOLA

Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med učenci skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše.

Na naši šoli smo se odločili pristopiti k slovenski mreži ekošol z namenom, da tudi mi poskrbimo za čisto okolje in smo na splošno prijazni do narave. Tako smo leta 2009 podpisali ekolistino in dobili zeleno zastavo kot najvišje priznanje oziroma prepoznavni znak, da spadamo v mednarodni program Ekošola. Za ohranjanje zelene zastave pa moramo sodelovati v projektih, akcijah in drugih aktivnostih, ki jih ponuja program Ekošola.

DEJAVNOSTI V ŠOLSKEM LETU 2022/23

V okviru EKO šole bomo sodelovali v naslednjih projektih in aktivnostih:

– ODPADKOM DAJEMO NOVO ŽIVLJENJE,
– HRANA NI ZA TJAVENDAN,
– MLEKASTIČNO! IZBEREM DOMAČE,
– EKOBRANJE ZA EKOŽIVLJENJE,
– EKOKVIZ,
– EKO PAKET (Odpadna KEMS embalaža),
– UMETNIŠKO USTVARJANJE IZ EKO MATERIALOV,
– SPODBUJANJE UMETNIŠKEGA USTVARJANJA (mozaik, slikanje, grafiti, plakati, poslikava hodnikov, poslikava igrač…),
– IZDELAVA GLASBIL IZ NARAVNIH MATERIALOV,
– ZAGOTAVLJANJE ŠPORTNIH DEJAVNOSTI ZA UČENCE,
– IZVAJANJE AKTIVNOSTI ZA ZDRAVJE IN DOBRO POČUTJE (minute za zdravje, zdravi dnevi, zdravi tedni, drugo…),
– TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK,
– ČISTILNA AKCIJA OBREŽJA POTOKA ALI REKE V OKOLICI USTANOVE,
– ZBIRANJE IZRABLJENIH TONERJEV IN KARTUŠ,
– ZBIRANJE POKROVČKOV,
– UPORABA SADJA IN ZELENJAVE IZ ŠOLSKEGA VRTA, SADOVNJAKA,
– ZBIRANJE ODPADNEGA PAPIRJA IN KARTONA (zbiranje papirja bo potekalo drugi teden v mesecu),
– VKLJUČITEV USTANOVE V ČISTILNE AKCIJE V LOKALNI IN ŠIRŠI SKUPNOSTI.

Upamo na aktivno sodelovanje vseh vpletenih, iskanje novih, izvirnih idej, širjenje EKO ozaveščenosti, nadgradnjo že začetih aktivnosti…

Eko koordinatorici: Tina Fošnarič in Nataša Potočnik

Ekošola kot način življenja.