TEKMOVANJE OSNOVNOŠOLCEV V ZNANJU MATEMATIKE ZA VEGOVA PRIZNANJA 2021/2022

DRŽAVNO TEKMOVANJE

Na državnem tekmovanju sta Neja Kojc in Maja Kebrič, učenki devetega razreda dosegli srebrno Vegovo priznanje.

ČESTITAMO!

Vodja tekmovanja Mojca Burjek

REGIJSKO TEKMOVANJE

Udeležile so se ga 4 učenke, vse so dosegle bronasta Vegova priznanja, tri učenke pa so se  uvrstile  na državno tekmovanje.

ČESTITAMO!

PRIZNANJE KENGURU

Na šolskem tekmovanju iz matematike je priznanje kenguru  v 1. razredu doseglo 7 učencev, v 2. razredu 6 učencev, v 3. razredu 3 učenci, v 4. razredu 4 učenci, v 5. razredu 3 učenci, v 6. razredu 2 učenca, v 7. razredu 1 učenka, v 8. razredu 2 učenca in v 9. razredu 3 učenci.

Vsem dobitnikom priznanj čestitamo.

TEKMOVANJE

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja organizira društvo matematikov fizikov in astronomov – DMFA.

Cilji in namen tekmovanja

• Širjenje znanja in poglabljanje že osvojenih znanj tudi nad zahtevnostjo rednega programa na področju matematike za OŠ,
  • primerjanje znanja med učenci na področju matematike,
  • popularizacija matematike,
  • odkrivanje in spodbujanje za matematiko nadarjenih učencev,
  • motivacija za nadaljnje poglabljanje znanja s področja matematike,
  • spodbujanje druženja mladih iz različnih šol in okolij.

Tekmovanje poteka za učence od 1. – 9. razreda. Udeležba na tekmovanju je prostovoljna.  Tekmujejo lahko le učenci, ki do tekmovanja oddajo podpisano pisno izjavo staršev ali skrbnikov s katero soglašajo z javno objavo dosežkov.

Tekmovanje poteka na Treh ravneh ravneh:

šolsko tekmovanje:

• četrtek, 17. marec 2022, ob 11.00, 1. – 3. razred
  • četrtek, 17. marec 2022, ob 13.00,  4. – 9. razred

regijsko tekmovanje:

• 6. aprila 2022ob 13.00, 6. – 9. razred

državno tekmovanje:

• sobota, 23. april 2022, ob 9.00, 5. – 9. razred

RAZPIS TEKMOVANJA

PRAVILNIK TEKMOVANJA

VSEBINSKI PROGRAM TEKMOVANJA

PRIPRAVA NA TEKMOVANJE

Na tekmovanje se bomo pripravljali pri pouku in pri krožku. Za samostojne vaje pa sta v knjižnici na voljo knjigi Mednarodni matematični kenguru ali vaje in naloge iz predhodnih tekmovanj, ki jih preko spleta lahko naročite pri DMFA.

Vodja tekmovanja Mojca Burjek

Skupno 1.320 obiskov, današnjih obiskov 1