Šolsko tekmovanje bo potekalo od 8. do 12. novembra 2021 in od 15. do 19. novembra 2021 med 7. in 19. uro v terminih, ki jih določi šola sama. Na njem lahko sodelujejo učenci od 2. razreda osnovne šole naprej in dijaki srednjih šol oz. gimnazij. Tekmovanja poteka v dvanajstih tekmovalnih kategorijah, določenih glede na razred/letnik, ki ga tekmovalec obiskuje. Učenci od 2. do 5. razreda rešujejo naloge na papir, njihove rezultate pa mentorji vnesejo v spletni tekmovalni sistem. Učenci od 6. razreda naprej rešujejo naloge na računalnik prek spletnega tekmovalnega sistema, njihove rezultate pa morajo mentorji v spletnem tekmovalnem sistemu potrditi. Najboljši tekmovalci iz vsake šole dobijo bronasta priznanja.

Natančni kriteriji so opisani v pravilniku tekmovanja.

Tekmovanja se je udeležilo 121 učencev, bronasto priznanje je doseglo 41 učencev in 1 učenka se je uvrstila na državno tekmovanje.

Državno tekmovanje je potekalo 19.2. 2022 v Mariboru, učenka, ki se je uvrstila na državno tekmovanje je osvojila bronasto priznanje. Čestitke.

Vsem tekmovalcem čestitke.

Anica Kramberger