Danes so se vsi učenci od 1. do 9. razreda podali na Mariborsko Pohorje. V družbi sošolcev so odkorakali do Trikotne jase, nekateri pa so nadaljevali do koče Luka oz. “Lukeca”, najstarejši pa še do zadnje točke, ki je bil tokrat Bellveue na 1024 m nadmorske višine.

Jesen je poskrbela za čudovito naravno kuliso, sprehajali smo se “skozi” meglo, ob jasnem razgledu s poti ugotavljali kje je Malečnik in naša šola ter se zabavali ob športnih igrah na Trikotni jasi.

Učenci so aktivno preživeli jesenski športni dan, se zabavali v družbi prijateljev, se posladkali z majhnimi priboljški ter ob hoji po domačem Pohorju nadvse uživali.

Kot je že dolgo nazaj zapisal Nejc Zaplotnik: “Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.”

Danes je bila važna pot in naj bo vedno tako.

Zapisali vsi pohodniki OŠ Malečnik