Danes, 26. 10. 2022, smo se po preizkusu vzdržljivosti in potrpežljivosti mladih planincev na prejšnjem pohodu, ko nas je zajelo deževno vreme, zopet v velikem številu, pod vodstvom gospoda Oskarja Neuvirta odpravili na naš drugi pohod po Malečniku. Naročili smo sonce, dobili smo sonce.

Izpred šole smo se po stopnicah odpravili do Gorce. Na vrhu smo spoznali zgodovino romarske cerkve. Ogledali smo si zbirko klopotcev in po vinski cesti odšli mimo križišča “božja oka” v smeri Vodol do kmetije Valentan, kjer smo nabrali novih  moči in se posladkali z njihovim odličnim domačim sokom. Po dolini smo sledili potočku do smreke velikanke. Vmes smo opazovali čudovito naravo in od blizu spoznali žabico in močerada. Po slabih 3 urah hoje smo se razveselili šole, ki se je že videla v daljavi.

Učiteljici Urška Kukovec in Darinka Budja

galerija